Zonal tournament of Spartakiada Russia- Chita(Far Eastern) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

9

P

1

Primorskiy krai

*

.

2

Amur region

*

.

3

Khabarovsk krai

*

.

4

Kamchatka region

*

.

5

Magadan region

*

6

Sakhalin region

*

7

Yakutia

*

8

Chita region

*

9

Buriatia

*


Magadan: Shabanov Y.,Tunik G.,
Sakhalin: Kotov E.,
Khabarovsk: Semeniuk A.,Telnov V.,
Amur: Kuksov V.,Neverov A.,
Chita: Barbolina N.,
Yakutia: Zhivotovsky M.,
Buriatia: Elsukov I.,
Primorskiy krai: Goltsova m.-7.5,
Kamchatka: Murashko V.,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Prokopievsk(Siberia) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

P

1

Novosibirsk region

*

.

2

*

.

3

Krasnoiarsk region

*

.

4

Kemerovo region

*

.

5

Barnaul region

*

6

Tomsk region

*

7

Omsk region

*

8

Irkutsk region

*


Novosibirsk: Timoshchenko G.,Vaiser A.,Khasin Al.,Fominykh A.,Kim V.,Fedoruk Y., Timoshchenko V.,Podobed E.,Yaroslavtseva T.
Krasnoiarsk: Shilov Y.,Akhmylovskaya E.-6.5,
Kemerovo: Shtukaturkin V.,Moiseev V.,Merkulov M.,
Barnaul: Kur R.,
Omsk: Cseshkovsky V.,Rusakov Y.,
Irkutsk: Zakharov Y.,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Tiumen(Ural) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

P

1

Cheliabinsk region

*

.

2

Udmurtia

*

.

3

Sverdlovsk region

*

.

4

Bashkiria

*

.

5

Kurgan region

*

6

Izhevsk region

*

7

Perm region

*

8

Tiumen region

*


Cheliabinsk: Sveshnikov E.,
Bashkiria: Vasiliev R.,
Kurgan: Rashkovsky N.,
Izhevsk: Filipenko A.,Khlusevich Sergei.,Khlusevich Svetlana,
Perm: Berlinsky V.-6,
Tiumen: Mikhailenko G.-6,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Kuibyshev(Volga region) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

P

1

Tataria

*

.

2

*

.

3

Volgograd region

*

.

4

Kuibyshev region

*

.

5

Chuvashia

*

.

6

Saratov region

*

.

7

Mari ASSR

*

.

8

Gorky region

*

.

9

Mordovia

*

.

10

*

.

11

*

.


Tataria: Gabdrakhmanov R.,
Volgograd: Rudnianskaya E.-9,Grigorieva E.-9,
Kuibyshev: Kopylova G.-9,
Mordovia: Elizarov S.,
Saratov: Shestoperov A.,Shestoperova A.,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Novgorod(North-Western) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

P

1

Kaliningrad region

*

66.0(of 99)

2

Leningrad region

*

.

3

Arkhangelsk region

*

.

4

*

.

5

Vologda region

*

.

6

Komi ASSR

*

.

7

Novgorod region

*

.

8

Kaluga region

*

.

9

Murmansk region

*

.

10

Pskov region

*

.

11

*

.

12

*

.


Kaliningrad: Zhuravliov V.,Dementiev O.,Malevinsky A.,Gusev V.,Riabchenok E., Grinfeld A.,Matsula V.,Grichenko N.,Izmailova V.
Leningrad: Kraulis E.,Kislova A.,Polnareva L.,Rubtsova T.,
Novgorod: Gopkin N.,Iljinsky V.,Ionov S.,
Kaluga: Zhelnin V.,
Pskov: Vendel A.,Lavrentiev V.,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Voronezh(Central) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

P

1

Voronezh region

*

65.0(of 99)

2

Briansk region

*

62.0

3

Moscow region

*

61.0

4

*

.

5

Penza region

*

.

6

Tambov region

*

.

7

Vladimir region

*

.

8

Ivanovo region

*

.

9

Kalinin region

*

.

10

Lipetsk region

*

.

11

*

.

12

*

.


Voronezh: Lukovnikov A.,,Zagorovsky V.,Terentiev V.,Petrienko V.,Alekhina N., Kislov S.,Kislov M.,Eruslanova I.,Zelikman A.
Moscow: Zaitsev I.,Suetin A.,Tseitlin Mikh.,Donchenko A.,
Briansk: Zilberstein V.,Pisarev V.,
Penza: Ivanov A.,Fokina N.,
Tambov: Petrov O.,Stupina E.,
Kalinin: Kuznetsov V.,
Vladimir: Tiulin E.,
Ivanovo: Gorodilov V.,
Lipetsk: Slonimsky A.,
Zonal tournament of Spartakiada Russia- Ordzhonikidze(Southern) 1978

Rk

Name

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

P

1

Rostov region

*

67.0(of 88)

2

Stavropol krai

*

.

3

Checheno-Ingushetia

*

.

4

*

.

5

Kabardino-Balkaria

*

.

6

Kalmykia

*

.

7

*

.

8

*

.

9

*

.

10

*

.

11

*

.


Rostov: Zakharov A.,Khodos G.,Petrushin A.-9,Ostrovsky A.,Bykov V.,Ljubarskaya L., Pushkov N.,Dmitrienko E.,Petrushina N.,
Kabardino-Balkaria: Karmov M.,
Stavropolskiy krai: Koltsov V.,Troshchiy I.,
64 11-1978 8 page
database of games in PGN format spa_ru78.zip(61 games of )